Wypadanie włosów – skuteczne sposoby

Wypadanie włosów – skuteczne sposoby
5 (100%) 4

Nadmierne wypadanie włosów jest bardzo wstydliwym problemem. W szczególności jeżeli dotyczy osób stosunkowo młode. Badania wskazują również, iż coraz większą tendencję do wypadania włosów mają także mężczyźni.

Przyczyna wypadania włosów

Wpływ na wypadanie włosów ma przede wszystkim:

 • stosowanie nieodpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów
 • stosowanie wody ze złym filtrem
 • stres
 • nieodpowiednia dieta
 • zła gospodarka hormonalna
 • czynniki genetyczne
 • menopauza
 • zamiana środowiska
 • nadmierne korzystanie z kąpieli słonecznych, które wysuszają włosy
 • łuszczyca
 • brak odpoczynku dla włosów, na przykład ciągłe spinanie ich
 • wiek

Jak zwiększyć objętość włosów

Objętość włosów można zwiększyć zarówno poprzez domowe sposoby, jak i poprzez zabiegi kosmetyczne. Sposoby na wypadanie włosów w domowym zaciszy to z pewnością maska z żółtek jaj.  Maskę taką należy nałożyć na skórę głowy, na około dwadzieścia minut, a następnie należy ją dokładnie spłukać.

Aczkolwiek jeżeli chodzi o zabiegi kosmetyczne, to z pewnością zalicza się tutaj mezoterapia skóry głowy. Mezoterapia bowiem polega na  pobraniu krwi od pacjenta, odwirowania jej, a następnie zaaplikowania osocza w głębokie warstwy skóry. Powoduje to wzmocnienie włosów i wystarczy nawet jeden zabieg, aby pacjent był zadowolony z osiągniętych rezultatów. Zabieg ten stosuje się także, gdy występuje wypadanie włosów u mężczyzn.

Regeneracja włosów pozwala na poprawę naszego samopoczucia i zwiększenia pewności siebie. Gdyż poprzez wybranie odpowiedniej metody możemy osiągnąć naprawdę zadowalające efekty. Aczkolwiek należy pamiętać, iż przed wyborem metody na wypadanie włosów najpierw powinniśmy udać się do dermatologa w celu ustalenia przyczyny wypadania oraz powinniśmy wykonać odpowiednie badanie skóry głowy. Badanie takie nazywa się trichoskopią komputerową i polega na profesjonalnej ocenie łodygi włosa, mieszków włosowych oraz samej skóry. Trichogram bada także cebulki włosa, które następnie są poddawane specjalistycznej analizie w laboratorium.

 

10 odpowiedzi do artykułu “Wypadanie włosów – skuteczne sposoby

 1. Weronika

  Ciekawy artykuł ja na wypadanie włosów polecam zabiegi mezoterapii, jestem bardzo zadowolona z erektów, i mam nadzieje, że utrzymają się na długo 🙂

 2. Jota

  Jak wam włosy wypadają to proponuje zrobić sobie podstawowe badania. Jesli wszystko będzie w normie to dobrym posunięcie będzie zgłoszenie się do profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej.

 3. smoke

  Mi na porost włosów pomogła Karboksyterapia Relogy 2. Zabieg może wygląda strasznie i boleśnie, ale nie ma się czego obawiać :D, nic nie boli i wszystko jest w pełni bezpieczne ^^. Warto pocierpieć dla włosów. Przynajmniej są efekty w przeciwieństwie do preparatów, które kupowałem w aptece.

  1. jasien

   Dokładnie nie ma co się bawić w środki z apteki czy drogerii. Ja również od razu wybrałam się na zabieg. Ja miałam wykonana mezoterapię w Clinica Cosmetologica w Gdańsku i również jestem bardzo zadowolona z efektów terapii 🙂

  1. imoresoa

   Wypadanie włosów podczas ciąży to normalna sprawa.To okres przejściowy, trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Jak masz długie włosy, to je podetnij, będą lżejsze i mniej ich wypadnie.

 4. bomeble

  Najlepszy na porostu włosów to jest zabieg wykonany w profesjonalnej klinice. Ja polecam Clinica Cosmetologica w Gdańsku. Byłam tam na mezoterapii i efekty mnie naprawdę zaskoczył. Włosy są dużo mocniejsze i rpzestała wypadać ^^

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 2