W jaki sposób social media pomagają zadbać o zdrowie?

W jaki sposób social media pomagają zadbać o zdrowie?
5 (100%) 6

Trudno znaleźć dzisiaj kogokolwiek, kto nie korzystałby z social media. Dotyczy to zarówno osób publicznych, jak i zwykłych ludzi. Popularność mediów społecznościowych sprawiła, że na szeroką skalę są one wykorzystywane w celach marketingowych. Co chwila powstaje więc nowa agencja social media oferująca prowadzenie fanpage małym i dużym firmom oraz osobom powszechnie znanym. Jednakże, social media to nie tylko sposób na to, aby reklama stała się tańsza i prostsza. Facebook, Instagram i inne tego rodzaju portale pomagają również zwykłym ludziom. Jedną z korzyści jest prosty dostęp do stron pomagających zatroszczyć się o zdrowie.

Zdrowy tryb życia

Jednymi z najpopularniejszych w social media blogami są te traktujące o zdrowym trybie życia. Warto zauważyć, że strony tego typu znacząco się między sobą różnią. Wiele jest ogólnych blogów, które zawierają wskazówki odnośnie ćwiczeń pozwalających uzyskać atrakcyjną sylwetkę. Ponadto, pojawiają się na nich także porady dietetyczne, które ułatwiają unikanie szkodliwych produktów spożywczych. Do najpopularniejszych tego typu blogów należą strony prowadzone przez Annę Lewandowską oraz Ewę Chodakowską. Blogerki i blogerzy często umieszczają w sieci również filmiki instruktażowe, na których pokazują jak wykonywać poszczególne ćwiczenia, mówi Kamil Jankowski z agencji social media Think Things (więcej tutaj: https://thinkthings.pl/).
Wiele jest jednak także stron skupionych tylko na dietetyce lub ćwiczeniach. Co więcej, niektóre z nich przeznaczone są dla osób jedzących zarówno mięso jak i rośliny, a inne zawierają treść przydatną weganom bądź wegetarianom. Zwłaszcza osoby niejedzące mięsa potrzebują wsparcia ekspertów, gdyż nie tak łatwo stworzyć pełnowartościową dietę bez potraw mięsnych.

Porady z dziedziny medycyny

Wiele z blogów obecnych w social media służy poradą odnośnie tego jak unikać chorób i cieszyć się  dobrym samopoczuciem. Są jednak również takie, które podsuwają rozwiązania w przypadku, gdy choroba już wystąpi. Mowa tutaj zwłaszcza o blogach medycznych, które opisują choroby oraz udzielają wskazówek jak radzić sobie z często występującymi dolegliwościami. Wiele z takich blogów prowadzonych jest przez pojedynczych lekarzy, a czasami studentów medycyny. Jednakże, także działające na dużą skalę firmy medyczne prowadzą na swoich stronach blogi poradnikowe. Co więcej, często umożliwiają użytkownikom zadawanie pytań zatrudnionym przez siebie specjalistom. Firmy poprzez blogi prowadzą marketing polegający na przyciągnięciu uwagi użytkowników oraz przekonaniu ich o swojej fachowości. Dlatego tez, prowadzenie fanpage oraz bloga w większości przypadków realizuje agencja social media. Wszystko po to, aby treść umieszczana na stronie była dobrze wyselekcjonowana zarówno pod katem merytorycznym jak i z uwzględnieniem jej wartości marketingowej.

Poszukiwanie lekarza w social media

Jak się okazuje, coraz więcej internautów szuka w social media nie tylko porad medycznych, ale również lekarzy, do których mogą zapisać się na wizytę. Wiele portali działających w social media umożliwia błyskawiczne znalezienie dowolnych specjalistów w większości polskich miejscowości. Ponadto, powstają także grupy tworzone przez pacjentów lekarzy o określonej specjalizacji. W grupach tych pacjenci dzielą się swoimi doświadczeniami z konkretnymi fachowcami, dzięki czemu użytkownik nie tylko otrzymuje namiary na lekarza, ale od razu poznaje opinie na jego temat.
Internet, a przede wszystkim social media, na wiele sposobów pomaga zadbać o zdrowie. Ważna jest jednak odpowiednia selekcja śledzonych stron i blogów, aby czytać jedynie sprawdzone i profesjonalne porady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

41 − 32 =