Trycholog – uzyskaj wsparcie w terapii na włosy!

Trycholog – uzyskaj wsparcie w terapii na włosy!
5 (100%) 26

Łysienie jest bardzo poważnym problemem estetycznym, funkcjonalnym, jak i psychologicznym – jest w stanie w znaczącym stopniu wpływać na funkcjonowanie społeczne, psychiczne oraz wpływa na atrakcyjność fizyczną. Dlatego też bardzo ważne jest wczesne diagnozowanie i wizyta u specjalistów zajmujących się łysieniem. Istotną pomocą może być specjalista trycholog – jest to kosmetolog wyspecjalizowany w diagnozowaniu i terapii schorzeń skóry owłosionej głowy oraz włosów. Przyczyny wypadania włosów potrafią być na tyle zróżnicowane, iż bez kierunkowego postępowania niezwykle trudne może być właściwe uporanie się z problemem.

Wypadanie włosów – przyczyny

 

Każdy specjalista trychologii stara się najlepiej scharakteryzować, na jakim tle występuje nadmierne wypadanie włosów. W tym celu zbiera od pacjenta wywiad oraz przeprowadza kierunkowe badanie włosów, umożliwiające dokładne określenie tła łysienia i wybór optymalnych metod terapeutycznych. Do najbardziej uznanych metod diagnostycznych należy zaliczyć następujące procedury:

  • Trichoskopia – badanie najtrafniej pozwalające określić przyczyny łysienia. Polega ono na przeprowadzeniu oceny skóry głowy pod powiększeniem, za pomocą specjalnej kamery – wideodermatoskopu. Oceniana jest zarówno skóra, struktura włosów oraz charakter wzrostu włosów w obrębie całej skóry owłosionej głowy,
  • Trichogram – badanie pomocnicze pozwalające ocenić w jakim stadium rozwojowym znajdują się włosy. W tym celu pobiera się od 30 do 100 włosów i bada się je pod mikroskopem, zwracając uwagę na łodygę oraz cebulki włosów,
  • Badania biochemiczne – oceniające stężenia hormonów tarczycy, witaminy D3, poziom żelaza, stężenie hormonów płciowych (testosteron, DHEA).

 

Oprócz tego, w szczególnych sytuacjach wykonywane jest badanie biopsyjne, polegające na pobraniu niewielkiego wycinka skóry głowy i jego ocenie histopatologicznej.

Trycholog badający i leczący wypadające włosy

Zleć badanie swoich włosów ekspertom!

Co na wypadanie włosów rekomendują trycholodzy?

 

Wszystko zależy od tego, na jakim tle etiologicznym występują wypadające włosy. Określenie tła, takiego jak łysienie androgenowe, telogenowe, plackowate lub też zdefiniowanie czy mamy do czynienia z łysieniem bliznowaciejącym w przebiegu schorzeń autoimmunologicznym jest kluczowe do tego, jak wzmocnić włosy i jak stymulować ich wzrost.

Podtypów łysienia jest bardzo wiele, do najczęstszych należy zaliczyć:

  • Łysienie androgenowe,
  • Łysienie w przebiegu chorób przewlekłych i schorzeń niedoborowych,
  • Łysienie plackowate.

Ważne jest także dobranie odpowiedniego miejsca gdzie wykonamy zabieg. Od siebie możemy polecić na pewno zaawansowane zwalczanie łysienia pod adresem:

dr Trycholog Gdynia
Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia

Co na wypadanie włosów?

Najskuteczniejsze, obok farmakoterapii dermatologicznej, metody zabiegowe to:

  • Mezoterapia skóry głowy – „królowa medycyny estetycznej skóry głowy”, zabieg pozwala na śródskórne uzupełnianie niedoborów substancji odżywczych, skuteczne podawanie leków oraz wyrównanie homeostazy skóry głowy. Klasyczna mezoterapia polega na śródskórnym podawaniu preparatów odżywczych za pomocą igły i strzykawki – istnieją także modyfikacje tej metody jak Dermapen (mezoterapia igłowa z zastosowaniem aplikatora z drobnymi igiełkami) lub Dermojet (mezoterapia bezigłowa, idealna dla podawania glikokortykosteroidów i osocza bogatopłytkowego),
  • Iniekcje z osocza bogatopłytkowego – odwirowana uprzednio krew pacjenta podawana jest w obręb skóry głowy, co stymuluje wzrost mieszków włosowych, tworzenie naczyń krwionośnych oraz poprawia odżywienie skóry głowy,
  • Terapia peptydowa Dr. Cyj – idealna metoda terapeutyczna we wszelkich podtypach łysienia – oparta o zastosowanie okta i dekapeptydów działających w obrębie mechanizmów metabolicznych mieszków włosowych.

Nie ma nowoczesnej terapii łysienia, bez zastosowania współczesnych metod zabiegowych. Połączenie ich z leczeniem farmakologicznym gwarantuje najlepsze rezultaty terapii – mówi ekspert zajmujący się łysieniem.

Bibliografia:

Tabara K., Bienias W., Jędrowiak A., Wojciechowska A., Tomaszewska K., Kaszuba A.: Aktualności w leczeniu łysienia plackowatego.

MacDonald A., Clark C., Holmes S.: Frontal fibrosing alopecia: a review of 60 cases.

Tolkachjov S.N., Chaudhry H.M., Camilleri M.J., Torgerson R.R.: Frontal fibrosing alopecia among men: a clinicopathologic study of 7 cases.

Moreno-Ramirez D., Camacho Martinez F.: Frontal fibrosing alopecia: a survey in 16 patients.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

61 − 58 =