Sprawdzone sposoby na czystą twarz

Sprawdzone sposoby na czystą twarz
5 (100%) 3

Oczyszczanie twarzy jest najważniejszym elementem pielęgnacji twarzy. Gdyż poprzez zaniedbania wynikające z odpowiedniego oczyszczania twarzy, skóra może zacząć starzeć się w szybszym tempie, jak również mogą zacząć rozwijać się na niej bakterie, które prowadzą do stanów zapalnych skóry.

Twarz można oczyszczać zarówno domowymi sposobami, jak i poprzez wykonywanie zabiegów w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Oczyszczanie manualne twarzy 

Proces odpowiedniego oczyszczania w zaciszu domowym powinien opierać się na stosowaniu produktów pielęgnacyjnych, wyłącznie z naturalnych składników. Mogą być to zarówno mydła organiczne, jak i wszelkiego rodzaju żele. Przez dermatologów powszechni polecanym jest szare mydło, które nie ma w sobie żadnych składników barwiących, ani konserwantów, które mogłyby zaszkodzić skórze. Aczkolwiek należy pamiętać, aby myć dokładnie twarz dwa razy dziennie. Oprócz tego zalecane jest stosowanie peelingów. Peelingi do twarzy mają bowiem na celu usunąć martwe komórki.

Zabiegi na twarz

Ostatnimi czasy bardzo popularne w gabinetach kosmetycznych stało się złuszczanie kwasami, jak również zabiegi laserowe na twarz. Jeżeli chodzi o złuszczanie kwasami. Należy bowiem pamiętać, iż każdy kwas jest inny, w związku z czym – jest przeznaczony do innego rodzaju skóry. Dla przykładu kwas pirogronowy bardzo dobrze sprawdzi się u osób ze skórą wrażliwą. Z kolei kwas salicylowy będzie odpowiedni dla osób ze skórą trądzikową i skłonną do podrażnień. Niektóre kwasy dodatkowo niwelują niedoskonałości skóry, poprzez co poprawiają jej koloryt i regulują wydzielane sebum. Główną zaletą zastosowania kwasów jest to, iż bardzo szybko przenikają one go głębokich warstw skóry.

Z kolei, jeżeli chodzi o zastosowanie laserowego zabiegu na twarz, to z pewnością można stwierdzić, iż jest to jeden z najczęściej wybieranych metod przez pacjentów. Celem tego zabiegu jest dogłębne oczyszczenie twarzy, jak również pozbycie się gęstego łojotoku, zaskórników, czy zrogowaciałego naskórka.

4 odpowiedzi do artykułu “Sprawdzone sposoby na czystą twarz

  1. Gjenia

    Adrian polecam ci iść najpierw do dermatologa, aby określił ci jaką masz cerę. Takie zabiegi na twarz, mogą ci zaszkodzić, jeśli będziesz mieć użyty np zły kwas

  2. Littlegirl

    Ja byłam kilka razy na takim oczyszczaniu i kwasem i raz laserem nawet. Są to na pewno sprawdzone sposoby na czysta twarz, bo efekt jest szybszy, niż przy takim domowym peelingu hehe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 1 =