Rozwiązanie na rozstępy

Rozwiązanie na rozstępy
5 (100%) 1

Rozstępy są problemem dużej części społeczeństwa. Ich wygląd przypomina wklęsłe wrzecionowate pasma, które występują przede wszystkim na udach, pośladkach, brzuchu i piersiach, nieco rzadziej na piersiach, rękach i plecach. Powstają pod wpływem czynników hormonalnych i genetycznych oraz osłabienia i mocnego rozciągania skóry, które może być spowodowane szybkim przyrostem masy mięśniowej lub tłuszczowej. Dlatego właśnie najliczniejszą grupą osób, które stawiają czoła temu problemowi są osoby uprawiające sporty wysiłkowe oraz kobiety. U Pań najczęstszą przyczyną powstawania tego rodzaju problemów naskórnych jest okres ciąży,. Wtedy właśnie skóra jest bardzo napięta za sprawą powiększającego się brzucha oraz odkładających się warstw podskórnych, dlatego pojawiają się rozstępy na udach oraz brzuchu. Dodatkowo rozstępy na piersiach mogą zaobserwować kobiety, u których przeprowadzony został zabieg powiększania piersi lub te, które karmiły naturalną metodą swoje dzieci.

Z tych właśnie powodów przedstawicielki płci żeńskiej stosują bardzo dużą ilość kosmetyków, które mają zapobiegać powstawaniu rozstępów. Jednak co zrobić w sytuacji, kiedy stosowanie kremów nie przynosi spodziewanego efektu, a struktury kolagenu i elastyny dalej zanikają? Co na rozstępy może pomóc? Sprawdź tutaj i poniżej.

Obecnie medycyna estetyczna oraz kosmetologia oferują zabiegi, dzięki którym możliwe jest niemal całkowite usuwanie rozstępów. Należą do nich między innymi:

 • mikrodermabrazja – polega na ścieraniu kolejnych warstw naskórka przez precyzyjnie kontrolowany strumień mikrokryształów. Stymuluje on procesy produkcji kolagenu przez skórę, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna, a rozstępy są redukowane i mniej widoczne.
 • laser frakcyjny CO2 – wpływa pobudzająco na skórę, co prowadzi do jej regeneracji i zwiększenia produkcji kolagenu. Laserowe usuwanie rozstępów polega na poddaniu głębszych warstw skóry na działanie lasera, który podgrzewa i odparowuje tkankę, przez co ją regeneruje.
 • peeling chemiczny – polega na aplikacji na obszar występowania rozstępów kwasu glikolowego, który posiada właściwości regenerujące i głęboko oczyszczające. Właśnie dzięki temu poprawia on krążenie oraz napięcie skóry.
 • lipotransfer – inaczej nazywany przeszczepem tkanki tłuszczowej, która posiada komórki macierzyste. Za ich sprawą skóra jest wygładzana oraz regenerowana.

 

6 odpowiedzi do artykułu “Rozwiązanie na rozstępy

 1. Kornelia

  Ja moje rozstępy leczyłam laseoterapią połączoną z mikrodermabrazją. Efekty są zadawalające, moja skóra wygląda o wiele lepiej 🙂

  1. Julia

   Moja kuracja wyglądała, tyle, że myślałam, że mikrodermabrazja poradzi sobie z lekkimi rozstępami. Doradzono mi żebym dodała do tego laseroterapie. Troche się wykosztowałam ale było warto 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 4