Poznaj skuteczny sposób walki z wągrami!

Poznaj skuteczny sposób walki z wągrami!
5 (100%) 2

Liczne wągry na plecach oraz twarzy to częsty problem dotykający zarówno młodzież w wieku dojrzewania, jak i dorosłych charakteryzujących się cerą tłustą lub mieszaną. W poniższym artykule opisana zostanie ogólna charakterystyka niniejszego zjawiska. Przedstawimy również skuteczny sposób na wągry w nosie oraz inne niedoskonałości skóry, które trudno jest pokonać przy zastosowaniu wyłącznie domowych metod.

Skąd się biorą wągry na twarzy?

Wągry w uszach oraz na twarzy powstają na skutek nadmiernej produkcji sebum, które w efekcie blokuje ujście mieszków włosowych, tym samym prowadząc do powstania drobnych zmian skórnych – wągrów. Czarny kolor wągrów spowodowany jest kontaktem substancji natłuszczającej (sebum) z tlenem zawartym w powietrzu.

Jak oczyścić twarz z wągrów przy zastosowaniu domowych metod?

Domowa maseczka na wągry oraz plastry oczyszczające dostępne w drogeriach sieciowych często nie przynoszą oczekiwanej poprawy. Podobnie jest w przypadku próby wyciskania niniejszych zmian skórnych, która doprowadza jedynie do wywołania stanu zapalnego przyczyniającego się do powstawania nieestetycznych blizn oraz bolesnych guzków. Za jedną ze skutecznych metod walki z niniejszym problemem uznaje się peeling na wągry, ten jednak lepiej przeprowadzać jest pod okiem specjalisty, ponieważ niewłaściwe jego stosowanie może doprowadzić do powstania licznych podrażnień.

Jakie są skuteczne sposoby walki z wągrami?

Wśród najskuteczniejszych metod walki z problemem wągrów możemy wyróżnić:

  • Peeling kwasami – dostosowany do potrzeb indywidualnych pacjenta i odpowiedzialny za skutecznie oczyszczenie głębokich warstw skóry.
  • Zabieg Acnelan – wykorzystujący działanie aż czterech substancji, w tym trzech kwasów, które nie tylko skutecznie oczyszczają skórę z licznych wągrów, ale również pobudzają ją do pełnej regeneracji.
  • Zabieg Mikrodermabrazji – stanowiący jedną z najskuteczniejszych metod walki z wągrami i niedoskonałościami skóry. Niniejszy zabieg polega na ścieraniu zniszczonego naskórka przy pomocy wypełnionej diamentami nasadki czyniąc jednocześnie skórę głęboko oczyszczoną i niezwykle gładką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

24 − 22 =