Ostropest plamisty jak zażywać?

Ostropest plamisty jak zażywać?
5 (100%) 5

Ostropest plamisty to zioło, które niezwykle wspomaga działanie wątroby. Składnikiem, który działa niezwykle korzystnie na zdrowie tego organu jest sylimaryna. Tę substancję można znaleźć w nasionach ostropestu. W jaki sposób należy zażywać ostropest, by móc zauważyć rezultaty?

Nasiona ostropestu można obecnie znaleźć w różnej postaci. Najłatwiej jest dostać je mielone. W tej postaci łatwo jest je zażywać, wystarczy tylko wsypać odpowiednią ilość do sałatki czy herbaty. Jaka ilość ostropestu jest zalecana w ciągu dnia? W czasie kuracji nie należy przekraczać dwóch lub trzech łyżeczek mielonego ostropestu dziennie. Dotyczy to zarówno kupowanego zmielonego ostropestu, jak i tego, który został świeżo zmielony. Obecnie bowiem można znaleźć całe nasiona ostropestu, które trzeba przemielić przed zażyciem. W takiej formie mają one nie tylko dużą ilość sylimaryny, ale także kwasów omega-3. Choć kwasy omega-3 pochodzące z roślin nie są tak cenne jak te, które można znaleźć na przykład w rybach morskich, to jednak nie należy lekceważyć żadnego źródła tej substancji. Ostropest obniża także poziom cholesterolu i cukru we krwi, może więc być stosowany jako element wielu kuracji, nie tylko tych wzmacniających wątrobę.

Złogi w jelitach – jak się ich pozbyć? Ostropest plamisty można zażywać również w formie oleju. Zaleca się, by taki produkt był z tłoczenia na zimno, a ponadto powinien być przechowywany w lodówce. Olej z ostropestu plamistego jest znany również jako kosmetyk oraz środek wspomagający gojenie ran. W przypadku spożywania oleju w ramach kuracji wątroby nie należy przekraczać dwóch łyżeczek, a nawet ograniczyć się do jednej dziennie. Warto przy tym pamiętać, że olej z ostropestu nie jest wskazany w przypadku podejrzenia kamicy wątrobowej. Zobacz artykuł o oczyszczaniu ziołami http://nie-toksynom.pl/jak-oczyscic-organizm-z-toksyn-ziolami/

Ostropest można zażywać jako samodzielny środek, nie jest to jednak jedyna możliwość. W przypadku ziół Hepa Vitale połączono ostropest z innymi pozytywnie działającymi ziołami, takimi jak babka płesznik oraz czarnuszka siewna. Wszystkie one działają wspomagająco na zdrowie wątroby i całego ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 54 = 58