Na czym polega laserowe leczenie trądziku różowatego?

Na czym polega laserowe leczenie trądziku różowatego?
5 (100%) 1

Trądzik różowaty to obecnie bardzo popularny problem zdrowotny. Dzisiejsze tempo życia, stres, złe nawyki żywieniowe przyczyniają się w dużej mierze do uaktywniania się określonego problemu. Choroba ta jest bardzo trudna w leczeniu. Skuteczne leczenie to połączenie wielorakiego działania. Czynności, które podejmowane są aby skutecznie walczyć z chorobą to głównie leczenie farmakologiczne, prawidłowa dieta, aktywność fizyczna, odpowiednia pielęgnacja skóry, domowe metody walki z chorobą, a także w trudnych sytuacja leczenie laserowe.

acnerose - pasta na noc

Kiedy zdecydować się na zabieg laserem?

W sytuacji gdy leczenie trądziku różowatego przez dłuższy czas nie przynosi żadnych efektów. Wówczas jednym ratunkiem staje się leczenie przez wykorzystanie lasera. Jest to zabieg, który daje gwarancję całkowitego pozbycia się choroby raz na zawsze. Zmiany trądzikowe nie pojawiają się ponownie w obszarach, w których używano lasera. Jest to jednak zabieg bardzo kosztowny. Ponadto na jednym zabiegu się nie kończy. Zazwyczaj konieczne jest przeprowadzenie przynajmniej kilku procesów zabiegowych.

Jak wygląda terapia trądziku różowatego laserem?

Na czym zatem polega laserowe leczenie trądziku różowatego? Współcześnie wykorzystywane lasery przystosowane do walki z trądzikiem różowatym są bardzo komfortowe. Niezwykle precyzyjnie przyczyniają się do niszczenia uszkodzonych naczyń krwionośnych, pozostawiając skórę w danym obszarze w doskonałym stanie. Ponadto lasery nowej generacji po każdym impulsie schładzają skórę specjalnym gazem. Biorąc pod uwagę różny stopień stanu skóry oraz nasilenia symptomów trądziku różowatego, dermatolog dobiera prawidłową długość fali światła lasera. promienie wypływające z lasera przechodzą w głąb skóry do poziomu kilku milimetrów. Przyczynia się to do naturalnego pobudzenia tkanek do odnowienia. Zastosowanie lasera do terapii trądzikowej wpływa na przywrócenie skórze zdrowej barwy, a ponadto powoduje że trądzik różowaty i popękane naczynka nie są tak widoczne. Jeden zabieg laserowy trwa około dwudziestu minut. Jest on zupełnie bezbolesny.

Inne metody z wykorzystaniem lasera

Innym przykładem laserowej terapii leczącej trądzik jest metoda fotodynamiczna. Jest to bardzo skuteczna technika na określoną jednostkę chorobową. Wykorzystuje ona światło dla zniszczenia zmienionych chorobowo naczynek. Jest to nieinwazyjna metoda leczenia określonej choroby. Kompleksowo przyczynia się do likwidacji trądziku różowatego. Niszczy nieestetyczne pajączki oraz obecny przy tej chorobie rumień, a także przeciwdziała skłonności do powstawania rumienia w przyszłości. Oddziaływanie światła bowiem doprowadza do destrukcji oraz eliminacji uszkodzonego zespołu komórek. Zabieg ten przyczynia się do ujednolicenia barwy skóry, a ponadto poprawia jej elastyczność oraz napięcie.

Długotrwałe i szybkie rezultaty

Laserowe leczenie trądziku różowatego daje bardzo szybkie efekty, a ponadto rezultaty są bardzo dobre. Ten sposób walki z chorobą nie wymaga od pacjenta wielkich wyrzeczeń i ogromnego zaangażowania w proces leczenia. W tej sytuacji pojawia się zaangażowanie środków finansowych. Osoba dotknięta chorobą musi bowiem samodzielnie zapłacić za ten sposób leczenia i przeprowadzić go w prywatnym gabinecie, gdyż obecnie nie ma możliwości refundacji kosztów przez NFZ. Leczenie przy wykorzystaniu lasera jest warte podjęcia, gdyż gwarantuje pozbycie się problemu raz na zawsze. Nie istnieje jednak gwarancja usunięcia blizn wklęsłych, gdyż są one bardzo trudne w likwidacji. Jednakże leczenie laserowe określonej jednostki chorobowej przyczyni się do znaczącej poprawy stanu swojej cery.

Ważną kwestią jest również to aby przez kilka dni po przeprowadzonym zabiegu zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego. Nie należy także korzystać z sauny oraz kąpieli słonecznych. Obszary skóry poddane leczeniu laserowym muszą być także chronione przed ekspozycją na promienie słoneczne przez okres dwóch tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 2 =