Łupież na brwiach

Łupież na brwiach
4.2 (83.08%) 26

Łupież na brwiach może pojawić się jako konsekwencja łupieżu na skórze głowy. Bywa jednak, że tego typu schorzenie ma zupełnie inną przyczynę. W jaki sposób można leczyć łupież brwi i czy zawsze jest on wynikiem działania grzybów?

Łupież w brwiach może pojawiać się jako następstwo łupieżu łojotokowego na skórze głowy. W takich przypadkach warto używać szamponu używanego podczas mycia głowy także do mycia brwi. W ten sposób możliwe będzie leczenie tego obszaru przez działanie substancji aktywnych, zawartych w szamponie. W przypadku występowania łupieżu na skórze głowy warto myć brwi szamponem profilaktycznie. Bardziej zaawansowany łupież na skórze głowy może być powodem osłabienia i wypadania włosów. Jeśli infekcja obejmie również brwi, może zdarzyć się z nimi to samo.

Łupież w brwiach

Łupież na brwiach, podobnie jak łupież na skórze głowy, nie musi być jednak spowodowany działaniem drobnoustrojów. Najczęściej, jeśli łupież występuje tylko na brwiach, jest to wynik używania drażniących kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Może być to także efekt niedokładnego zmywania makijażu – jeśli resztki podkładu pozostają w brwiach, może to doprowadzać do podrażnienia i przesuszenia skóry w tym miejscu. W takim przypadku można odstawić drażniące preparaty i dbać o dokładny demakijaż. By zmyć pozostawione resztki makijażu dobrze jest także od czasu do czasu wykonać delikatny peeling. Jeśli skóra jest sucha nie tylko w okolicach brwi, ale na całej twarzy, warto sprawdzić, czy powodem łupieżu brwi nie jest odwodnienie lub używanie przesuszającego kremu.

Łupież brwi

Łupież brwi może pojawić się również jako następstwo działania tak zwanych nużeńców. To niewielkie organizmy żyjące na skórze człowieka – nie można zobaczyć ich gołym okiem, mogą jednak powodować swędzenie skóry. U człowieka o obniżonej odporności mogą być nawet powodem wypadania włosów z brwi. Wielu specjalistów obecnie nie rozważa możliwości tego typu choroby, jednak istnieją osoby, które rzeczywiście cierpią z powodu działania nużeńców. Nadmierna aktywność tych organizmów może również być powodem zaskórników, nawet jeśli dana osoba nie używa produktów do makijażu ani preparatów, które mogłyby zatykać pory. Przy nużycy – chorobie wywołanej przez nużeńce – zmiany mogą pojawiać się również w okolicach rzęs. Dlatego pacjenci cierpiący na to schorzenie często trafiają do okulisty. Za naturalny preparat, który może powstrzymać niekontrolowany rozwój nużeńca, uważa się olejek pichtowy. Wykonuje się z niego tonik, mieszając niewielką ilość olejku z alkoholem. Tak przygotowanym preparatem należy przecierać twarz, zwłaszcza przed snem.

Jeśli podane wyżej sposoby nie okażą się skuteczne, najlepiej jest zwrócić się o pomoc do lekarza. Łuszczenie się skóry w okolicy brwi może bowiem świadczyć o wielu poważnych schorzeniach, które można zdiagnozować dopiero po wykonaniu odpowiednich badań. Ponadto nawet w przypadku łupieżu łojotokowego potrzebna jest pomoc dermatologa, ponieważ nie zawsze infekcja grzybicza da się wyleczyć za pomocą środków do stosowania zewnętrznego

2 odpowiedzi do artykułu “Łupież na brwiach

  1. Anika

    Na początku jak pojawił się u mnie łupież na brwiach, to byłam pewna, że po prostu to kawałki łupieżu z włosów głowy, że spadły i już. Ale potem się zorientowałam, że to osobny łupież, bo nawet jak wyleczyłam łupież na włosach, to na brwiach pozostał i było z bliska widać, że właśnie tam się obrywa. Na szczęście to jest mały obszar i szybko można go usunąć jak się gdzieś idzie czy coś.

  2. Si

    Bo każdy tak myśli, że jak łupież na brwiach jest to pewnie spadł z głowy. I stąd to późne leczenie, bo ja nawet próbowałam myć brwi szamponem przeciwłupieżowym, ale praktycznie nic to nie dało, więc sobie odpuściłam i po jakimś czasie łupież sam odpuścił. Ale wkurzające to jest, bo leci na oczy i człowiek cały czas czuje się nie pewnie. ja nawet w szczycie choroby przestałam wychodzić z domu, bo bałam się, że wszyscy się będą śmiali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 42 = 43