Łupież biały

Łupież biały
5 (100%) 15

Łupież biały to dolegliwość spotykana dosyć często. Najczęściej jest spowodowana przesuszeniem skóry z jednoczesną nadprodukcją serum. W rezultacie na ciemnych włosach i ubraniach widoczne są drobne płatki naskórka. Taki łupież nie oznacza jeszcze grzybicy. Jeśli jednak dana osoba zaniecha jakiejkolwiek kuracji, biały łupież może zmienić się w żółty, a wtedy potrzebna jest zazwyczaj konsultacja z lekarzem dermatologiem. W jaki sposób przebiega leczenie łupieżu białego i co można zrobić, by było ono skuteczne?

Łupież biały można leczyć podstawowymi środkami przeciwłupieżowymi, nawet tymi, które nie są sprzedawane w aptece. Warto wybrać jednak skuteczny preparat, który powstrzyma ewentualną infekcję, a jednocześnie osłabi najbardziej dokuczliwe dolegliwości związane z łupieżem.

Lekarzem od łupieżu białego jest dermatolog.

Często już na początku występowania choroby pojawia się świąd skóry. Drapanie skóry głowy w takim przypadku może doprowadzić do zakażenia dalszych części, co może skutkować bardziej poważną infekcją. Podrażnianie skóry głowy poprzez drapanie może samo w sobie przyczyniać się do rozwoju choroby – trudniej wtedy zatrzymać infekcję.

Leczenie łupieżu białego

Leczenie łupieżu białego można także rozpocząć od sięgnięcia po roślinne preparaty. Takie działanie może nie dać pożądanych rezultatów jeśli chodzi o możliwą infekcję, jednak może się sprawdzić w przypadku, gdy łupież jest reakcją nerwową lub wynika z niewłaściwej diety i niedostatecznego odżywienia skóry głowy. W takiej sytuacji warto sięgnąć po zioła, takie jak pokrzywa i aloes. Należy dbać również o stan skóry głowy za pomocą takich środków jak ocet i sok z cytryny. Płukanka na bazie wody i soku z cytryny nie tylko poprawi stan skóry, ale także nada włosom blasku. Tego typu działanie jest bowiem korzystne nie tylko w przypadku leczenia białego łupieżu.

Sposoby na łupież biały

Choć biały łupież bardzo często zostaje wyleczony dzięki podanym wyżej metodom, to jednak nie należy zapominać, że w przypadku infekcji grzybiczej takie środki mogą okazać się niewystarczające. Dlatego najlepiej wtedy zasięgnąć opinii lekarza lub farmaceuty. Często w bardziej zaawansowanym stadium łupieżu pomocne są szampony o większym stężeniu substancji leczniczych, które są wykorzystywane w szamponach dostępnych w drogerii. Niekiedy pozwala to zatrzymać infekcję. Jeśli jednak to się nie uda, pozostają środki, które są wydawane wyłącznie na receptę, po wcześniejszym badaniu. Takie działanie, choć nie wydaje się potrzebne, pozwala szybko pozbyć się chorobotwórczego drobnoustroju. W przypadku łupieżu nie jest to do końca możliwe, ponieważ jest to grzyb żyjący od zawsze na skórze człowieka. Jego nadmierny rozwój jednak przyczynia się do choroby, dlatego konieczne jest zdecydowane działanie.

2 odpowiedzi do artykułu “Łupież biały

  1. Misio Rysio

    Ja niestety jestem klasycznym przykładem mądrego po szkodzie, ale może mnie posłuchacie, żeby nie mieć takich problemów z łupieżem, jak ja miałem i właściwie mam do tej pory. Miałem dość rzadki i niezbyt dokuczliwy łupież klasyczny, biały puch się pojawiał co jakiś czas. W sumie nie wiadomo dlaczego i szybko znikał, nie było go też jakoś szczególnie dużo. Kompletnie więc z tym nic nie robiłem i okazało się, że rozwijał się po malutku i przekształcił w łupież żółty. A to już wymaga leczenia dermatologicznego. Jestem po drugiej wizycie u dermatologa i na pewno się na tym nie skończy…

  2. Moja miłość: solniczka

    Wbrew pozorom pozbyłem się łupieżu w nigdzie nie opisywany sposób. Podzielę się więc z wami moim sukcesem, bo może i komuś innemu się uda 🙂 A zatem: próbowałem wcześniej używać szamponu przeciwłupieżowego, a także innych specyfików, ale niewiele pomagało. Łupież czasem się ograniczał, ale potem znowu powracał tak samo. No i efekt był taki, że próbowałem od nowa. Ale zacząłem biegać, a przy lekkiej nadwadze spowodowało to, że bardzo się pociłem. Nie mam pojęcia czy to ma wpływ, ale teraz nie mam już łupieżu, nie mam brzucha i zadyszki jak wchodzę na trzecie piętro po schodach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

25 − = 21