Jakiego jedzenia unikać podczas grypy żołądkowej

Jakiego jedzenia unikać podczas grypy żołądkowej
5 (100%) 4

Często bardzo wiele osób odczuwa silne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Początkowo są to bóle brzucha, w późniejszym czasie dochodzą objawy takie, jak biegunka lub wymioty. Jest to tak zwana jelitówka, czyli grypa żołądkowa. Wspomniana choroba może stać się naszym problemem praktycznie w każdej chwili. Zatem czy można ją w jakiś skuteczny sposób wyleczyć?

Należy mieć świadomość, iż grypą jelitową możemy zarazić się praktycznie wszędzie. Popularna „jelitówka” przenosi się zarówno drogą kropelkową, jak i również przez skórę. Zatem wystarczy, iż będziemy przebywać razem z chorym w jednym pomieszczeniu lub też spożyjemy posiłek brudnymi rękami i tym samym możemy być chorzy.

Dieta przy grypie żołądkowej

Jeżeli już zdarzy się, że zachorujemy na grypę żołądkową, powinniśmy przestrzegać odpowiedniej diety. Dieta przy grypie żołądkowej jest bardzo ważna, ponieważ to dzięki niej możemy szybko wyzdrowieć, a także złagodzić niektóre objawy choroby. Należy mieć świadomość, iż do podstawowych objawów grypy jelitowej możemy zaliczyć przede wszystkim wymioty oraz biegunkę. Jeżeli będziemy spożywać odpowiednie posiłki, te objawy bardzo szybko miną. W przeciwnym razie grypa żołądkowa będzie naszym problemem przez dłuższy okres czasu. Zatem co jeść przy grypie żołądkowej?

Przede wszystkim przez pierwsze dwa lub też trzy dni choroby, wielu specjalistów zaleca, aby nie jeść nic. Jest to z jednej strony bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ nie podrażniamy naszego układu pokarmowego i tym samym nie prowokujemy wymiotów. Jednak z drugiej strony nie spożywając żadnych posiłków, będziemy bardzo osłabieni. Zatem należy pamiętać, iż jedzenie podczas grypy żołądkowej zależy tylko i wyłącznie od nas. Jeżeli czujemy się na siłach, możemy spróbować zjeść suchą bułkę lub też sucharki. Jednak w przeciwnym wypadku nie powinniśmy przemęczać swojego żołądka. Kolejne dni choroby będą bardziej łagodne. Możemy wprowadzać do swojej diety różnego rodzaju kleiki oraz kaszki manny. Bardzo wiele osób w przypadku, gdy tylko poczuje się lepiej, ma ochotę zjeść coś bardziej doprawionego, przede wszystkim danie, które ma wyrazisty smak. Należy pamiętać, iż choć biegunka oraz wymioty minęły, a także upłynęło jedynie kilka dni po chorobie, jest to za wczesny okres czasu na eksperymentowanie z daniami. Jedzenie przy grypie żołądkowej jest bardzo ważne, jednak co pić podczas tego typu choroby?

Napoje przy grypie żołądkowej

Należy pamiętać, iż picie podczas grypy jelitowej jest bardzo ważne. Na skutek wymiotów, a przede wszystkim z powodu biegunki, nasz organizm może się odwodnić. Jeżeli systematycznie nie dostarczymy mu odpowiednich płynów, możemy znaleźć się w szpitalu. Z tego powodu warto nawet małymi łykami pić często wodę przegotowaną, herbatę lub też odpowiednie zioła – więcej informacji o tym tutaj: http://grypazoladkowa.net.pl/.

Powinniśmy pamiętać o tym, iż grypa żołądkowa przenosi się drogą kropelkową, a także możemy zarazić się nią przez skórę. Z tego powodu należy pamiętać o częstej dezynfekcji rąk, a także unikać przebywania z chorymi w jednym miejscu. Jeżeli zdarzy się, iż zachorujemy na tego typu chorobę, powinniśmy przestrzegać wspomnianej diety. Tylko dzięki temu mamy szansę na szybki powrót do zdrowia.

2 odpowiedzi do artykułu “Jakiego jedzenia unikać podczas grypy żołądkowej

  1. przyszły lekarz

    Jak widzę, że niektórzy pytają się co pić przy grypie żołądkowej i poleca się im magiczny napój o nazwie coca cola, to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Rzeczywiście poleca się ją przy niektórych dolegliwościach żołądkowych, ale na pewno nie przy biegunce i wymiotach, opamiętajcie się ludzie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

48 + = 55