Jak zwalczyć nadmierne owłosienie?

Jak zwalczyć nadmierne owłosienie?
5 (100%) 1

Problem nadmiernego owłosienia w ostatnich latach dotyczy coraz szerszego grona społeczeństwa. Z pewnością wpływ na to ma zła dieta, a w szczególności spożywanie dużych ilości konserwantów, jak również różne choroby oraz podłoża genetyczne. Jeżeli chodzi o kobiety, to nadmierne owłosienie u kobiet jest nazywane mianem hirsutyzmu. Aczkolwiek problem ten dotyczy także mężczyzn. Bowiem nadmierne owłosienie u mężczyzn objawia się w szczególności owłosieniem na piersiach czy plecach. Owłosienie na piersiach jest dla większości panów bardzo problematyczne.

Hirsutyzm objawy

Jeżeli chodzi o hirsutyzm to objawia się on tylko u kobiet. Podczas choroby tej występuje owłosienie w miejscach typowych dla płci przeciwnej. Włosy są grube i czarne. Oznaki te powinny zaniepokoić, a osoby dotknięte tym problemem powinny jak najszybciej udać się do dermatologa. Gdyż za pewne jest to związane ze schorzeniami jajników, nadnerczy, bądź innych zmian hormonalnych.

Aczkolwiek, aby pozbyć się nadmiernego owłosienia można poddać się zabiegowi laseroterapii.

Depilacja laserowa efekty

Depilacja laserowa należy do najczęściej wybieranych zabiegów zarówno jeżeli chodzi kobiety, jak i o mężczyzn. Gdyż rozwiązuje ona także inne problemy, takie jak wrastające włoski, bądź zapalenie mieszków włosowych. Wszystkie te zalety wynikają tylko z jednego fakty – włosków pozbywamy się na stałe.

Depilacja laserowa ile zabiegów

Aby osiągnąć zadowalające efekty niezbędne będzie wykonanie od czterech do sześciu powtórzeń laseroterapii. Gdyż w trakcie pierwszych dwóch zabiegów może zdarzyć się tak, że jeden włos będzie w fazie wzrostu, a drugi nie.

Czy depilacja laserowa boli

Depilacja laserowa zdecydowanie nie boli, gdyż podczas każdego zabiegu zastosowane jest znieczulenie miejscowe. Jest to także zabieg w pełni bezpieczny, dostosowany dla każdego rodzaju skóry.

Woskowanie

Podczas zastosowania wosku, włos jest wyrywany wraz z cebulkami. Wosk do depilacji twarzy bardzo dobrze nadaje się przy hirsutyzmie, podczas gdy włos jest gruby i mocny, w związku z czym trudny do usunięcia. Aczkolwiek to na jak długo wystarczy taki zabieg zależy tylko od częstotliwości wzrostu włosa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 3