Jak usunąć toksyny z organizmu?

Oceń

Jak usunąć toksyny z organizmu? Takie pytanie zadajemy sobie kilka razy w roku, próbując przygotować swój organizm do lata, do zimy i wiosny. W ostatnich latach zaczyna przywiązywać się szczególną uwagę do detoksyzacji. Powstało wiele teorii na ten temat, jednak wszystkie one skupiają się na kilku tych samych faktach.

Jak usunąć toksyny z organizmu – podpowiadają lekarze, terapeuci i dietetycy. Wszyscy oni skupiają się przede wszystkim na zmianie diety. Jako podstawę zalecają zaprzestanie przez jakiś czas, najczęściej do dwóch tygodni spożywania pokarmów stałych. Jak pomogą zioła na zaparcia? Według nich, konieczna jest drastyczna zmiana diety, która pozwoli na wyeliminowanie z organizmu wszelkich toksyn, złogów, metali ciężkich.

Jednym ze sposobów jest też całkowita głodówka, a organizmowi dostarcza się tylko dużo wody. Innym sposobem jest głodówka, do której włącza się soki warzywne, zapewniające określoną ilość witamin i mikroelementów. Czasami również owoce.

Modnym w ostatnim czasie stało się smoothie. W okresie detoksyzacji – zielone. Oparte na warzywach zielonych, wzbogacanych rozgrzewającymi przyprawami. Jeszcze inna dieta oparta jest na ziołach, naparach i odwarach , wybranych ze względu na swoje właściwości oczyszczające, antygrzybicze i antybakteryjne. Dzięki niej możemy pozbyć się złogów jelitowych (więcej o nich tu: http://poradnikrefluksowy.pl/poczytaj-o-zdrowiu/zlogi-jelitowe-objawy/).

Mniej ortodoksyjne diety oczyszczające organizm z toksyn dopuszczają swoją naturalną dietę, zalecają jednak włączenie do niej określonych produktów, na przykład słodkich warzyw, szczególnie buraków. W każdej postaci, buraki szczególnie pozytywnie działają na nasz układ trawienny, pomagając choćby w usuwaniu owsików. Zaleca się też spożywanie ziaren w swojej pierwotnej postaci. jęczmień, owies quinoa i proso. Działają niczym miotełka, oczyszczają nasze jelita wiążąc toksyny i wydalając na zewnątrz zalegające resztki. W każdej diecie pojawia się woda. Powinno się ją pić co najmniej dwa litry dziennie. Oczyszcza nasze nerki i zmusza je do właściwej pracy. Jeżeli rano, po nocy nasz mocz jest koloru ciemnożółtego, to znak , że pijemy jej za mało. Mocz powinien mieć kolor ledwo słomkowy, to oznaka właściwego poziomu pracy układu moczowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 6