Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?
5 (100%) 1

Cellulit jest dzisiaj dla kobiety jak zmora. Zimą bardzo dobrze możemy go zakryć pod grubą warstwą ubrań, ale gorzej już wygląda nasza sytuacja wiosną i latem gdy chcemy założyć coś krótkiego. Wstydzimy się bowiem naszego ciała. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Istnieje bowiem wiele ciekawych i łatwych sposobów jak się go pozbyć. Jednak jeżeli faktycznie chcemy wygrać walkę z wstrętnym cellulitem powinnyśmy być bardzo systematyczne i uparte w dążeniu do zamierzonego celu.

krem na cellulit    Cellulit to inaczej zdeformowana tkanka tłuszczowa. Objawia się on nierówną i wybrzuszoną skórą, a wyglądem przypomina skórkę pomarańczy. Zapewne każda kobieta wie gdzie najczęściej występuje cellulit a są to takie okolice ciała jak uda, pośladki, brzucha i bardzo rzadko ramion. Nie pomylmy jednak cellulitu z cellulitisem. Cellulitis to zapalenie skóry i tkanki podskórnej, które są spowodowane bakteriami jak na przykład gronkowcem. Sęk w tym, że cellulitis występuje nie tylko na udach czy pośladkach, ale także na twarzy. Natomiast cellulit nie ma nic wspólnego z cellulitisem. 

Ale przejdźmy może do meritum naszego tematu, czyli jak skutecznie pozbyć się cellulitu? Przede wszystkim pierwszym i bardzo ważnym czynnikiem walki z cellulitem będzie odpowiednia dieta. Często poprzez jedzenie pokarmów bogatych w błonnik, pełnoziarnistych oraz owoców i warzyw pozbywamy się naszej przypadłości. Wszystkie te produkty sprawiają, że nasz organizm z toksyn, które z kolei poprzez gromadzenie się w naszej tkance tłuszczowej tworzą nam właśnie cellulit. Ponadto odpowiednie w naszej diecie będą także szparagi, brokuły, ryby czy owoce egzotyczne takie jak granaty czy cytryny.

Następnym i równie prostym i ,,w obsłudze” pozbycia się cellulitu jest woda. To właśnie woda pita w odpowiednich ilościach pomoże pozbyć się nadmiaru tłuszczu także tego przechowywanego w postaci cellulitu. Zatem pamiętajmy o uzupełnianiu płynów, a w szczególności zwykłej wody, której brak doprowadza do zaburzeń wymiany płynów co prowadzi do magazynowania płynów i pojawiania się cellulitu.

Doskonale wiadomo, że otyłość i nadwaga to dziś bardzo popularny problem. Dotyka on zarówno kobiet jak i mężczyzn, natomiast problem zwykle pojawią się u Pań. Chodzi tutaj oczywiście o problem z cellulitem. Dlatego tak ważne jest aby aktywnie korzystać z wolnego czasu. Wiadomo, że Panie zwykle wykonują raczej prace biurowe chociaż nie tylko. Głównie chodzi o to, żeby po całej bieganinie w ciągu dnia za pracą znaleźć chwilę wolnego czasu na aktywne odpoczywanie poprzez ruch. Można oczywiście nie tylko chodzić czy biegać, ale też pływać lub ćwiczyć jogę. Ważne natomiast jest to, żeby ćwiczenia te wykonywało się regularnie, a najlepiej kilka razy w tygodniu.

Masowanie jest kolejnym sposobem na skuteczne radzenie sobie z cellulitem. Stymuluje ono krążenie krwi i płynów co w podsumowaniu doprowadza do zerwania tkanek tłuszczowych. Bardzo dobrym ,,pomocnikiem” do domowego masażu są fusy z kawy lub zmielone ziarenka kawy, przyspiesza to bowiem proces spalania tkanki tłuszczowej.

Obcisłe ubrania. Kto z nas dzisiaj tego nie nosi prawda? Ale jeżeli chcemy pozbyć się takiej oto odzieży, która utrudnia prawidłowe krążenie krwi, co w efekcie prowadzi do powstawania cellulitu. Dlatego lepiej nie nosić za małych i za ciasnych ubrań.

Ostatnim oraz chyba najbardziej trafnym i szybki sposobem będzie krem antycellulitowy. Ważne jest to, aby wybrać dla siebie taki krem, który będzie nam służył i skutecznie zwalczał cellulit. Bardzo dobrym i cenionym się kremem antycellulitowym na rynku jest krem VIALISE. Świetny krem, składający się z naturalnych składników, który nie tylko zwalcza cellulit, lecz także ujędrnia i dodaje elastyczności skórze. Efekty są widoczne po krótkim czasie regularnego stosowania.

Czytaj więcej: Krem na cellulit – Jakie wyroby kosmetyczne najlepiej wybierać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 4 =