Henna do rzęs jako doskonałe podkreślenie oczu

Henna do rzęs jako doskonałe podkreślenie oczu
5 (100%) 9

Każda dbająca o swój atrakcyjny wygląd kobieta, która zastanawia się, jak sprawić, aby jej oczy były wyraziste i głębokie, powinna zrobić sobie hennę rzęs. Warto wiedzieć, że henna rzęs efektownie podkreśla oczy. Stanowi ona naturalny pigment znany od wieków, który używają obecnie kobiety na całym świecie. A zatem warto się dowiedzieć, jak należy nałożyć hennę na rzęsy we własnym domu, ponieważ jest to z pewnością tańsze rozwiązanie niż wizyta u kosmetyczki. Warto wcześniej dowiedzieć się, jak kupić ten barwnik.

Henna – co to jest?

Każda henna na rzęsy w pudrze lub w kremie jest bardzo podobna. Warto jednak kupić hennę w kremie, ponieważ jest ona znacznie łatwiejsza w użyciu oraz w późniejszym przechowywaniu. Jak zatem przebiega malowanie rzęs henną? Należy w pierwszej kolejności dokładnie wyczyścić zmywaczem okolice oczu, aby tam nie pozostały żadne pozostałości po makijażu. Warto także te miejsca dokładnie odtłuścić. Przed nałożeniem henny rzęsy muszą być całkowicie czyste oraz stosunkowo suche. Potem należy posmarować skórę w otoczeniu oczu tłustym kremem lub wazeliną, aby uchronić ją przed henną. Następnie należy wycisnąć odrobinę henny z tubki lub wysypać trochę proszku, który trzeba polać kilkoma kroplami wody. Konsystencja musi być stosunkowo gęsta. Warto wiedzieć, że henna do rzęs powinna być nakładana z wykorzystaniem pędzelka.

Jak wykonać hennę na rzęsy?

Należy najpierw nałożyć hennę na rzęsy dolne, a potem na górne. Po wykonaniu tych czynności należy poczekać około kwadransa oraz zmyć dokładnie hennę za pomocą ciepłej wody. Jak łatwo zauważyć, w tak krótkim czasie oraz w stosunkowo niskiej cenie uzyskamy wspaniałe podkreślenie naszych oczu. Przyda się to zwłaszcza jeżeli udajemy się na przyjęcie. Warto jednakże pamiętać, że po kilku zabiegach nakładania henny na rzęsy, należy zastosować dobrej jakości serum do rzęs, aby je odżywić.

Potrzebujesz zabiegu na twarz i ciało?

Salon kosmetyczny w Gdyni czeka na Ciebie!

Przyjdź i skorzystaj z darmowych konsultacji z kosmetologiem.

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/

 

6 odpowiedzi do artykułu “Henna do rzęs jako doskonałe podkreślenie oczu

 1. Jadwiga

  Od paru miesięcy wykonuje henne brwi sama, oczywiście po konsultacji z kosmetyczką.
  Myślę, że najlepsze efekty uzyska się u kosmetyczki.

   1. Martyna

    No, na pewno to jest lepsze niż wykonywanie sobie rzęs samemu. Nawet szczerze mówiąc sobie tego nie wyobrażam. Rzęsy jeszcze, jeszcze, ale brwi już nie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

70 + = 77