Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na idealnie gładką skórę

Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na idealnie gładką skórę
5 (100%) 5

Depilacja laserowa pozwoli ci na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, zabieg jest w pełni bezpieczny i niezwykle skuteczny. Laser stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych metod depilacji, z których prawdopodobnie korzystałaś do tej pory.

Depilacja laserowa – co ile robić?
Obszar zabiegowy Co ile tygodni? Ile zabiegów?
Pachy 4 6-8
Nogi 6 6-8
Plecy 10 6-8

Laser do depilacji Vectus – w jaki sposób działa?

Depilacja laserowa Vectus opiera się na korzystaniu z czytnika Skintel, mierzącego poziom melaniny w skórze. Pozwala on na dobieranie mocy i inne parametrów urządzenia. To właśnie czytnik Skintel sprawia, że laser do depilacji Vectus jest tak skuteczny.

Dzięki niemu, urządzenie dopasuje się do potrzeb twojej skóry, precyzyjnie docierając do melanocytów i wpływając na ich aktywność. Kiedy brakuje stymulacji ze strony komórek barwnikowych, włoski nie są w stanie rosnąć. Depilacja laserowa nóg.

Laser wykorzystuje wiązkę światła o długości 810nm, co jest optymalną długością, pozwalającą na skuteczne i bezpieczne działanie lasera. Urządzenie wykorzystuje również technologię Photon Recycling, która pozwala na wykorzystanie odbitego światła.

Ponadto, w laserze Vectus zastosowany jest system chłodzący Advanced Contact Cooling – głowica urządzenia zakończona jest szkłem szafirowym, które chłodzi skórę, zwiększając komfort w trakcie zabiegu. Laser Vectus jest uznawany za jeden z najlepszych na świecie, m.in ze względu na czas trwania zabiegu z jego użyciem.

Najdłuższe zabiegi trwają do pół godziny, w przypadku depilacji dużych obszarów, np. pleców. Przeciętnie, czas depilacji nie przekracza kilkunastu minut.

Depilacja laserowa Gdynia – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

Czy depilacja laserowa boli? Co warto wiedzieć o zabiegu?

Niemal każda osoba rozważająca trwałe usunięcie owłosienia, zastanawia się, czy depilacja laserowa boli. Zastosowanie nowoczesnego systemu chłodzącego Advanced Contact Cooling sprawia, że dyskomfort wynikający z użycia wysokiej temperatury, jest zminimalizowany niemalże do zera.

Warto jednak pamiętać, że odczucia zależą od indywidualnej odporności na ból. Depilacja laserowa bikini jest uznawana za najmniej komfortową. Część kobiet twierdzi również, że depilacja laserowa pach także wywołuje pewien dyskomfort.
Laserowa depilacja wymaga odpowiedniego przygotowania skóry, poprzez:

 • nie używanie kremów zawierających witaminę A lub kwasy owocowe (na cztery tygodnie przed)
 • nie picie ziół, ani nie przyjmowanie leków o działaniu fotoalergicznym lub fototoksycznym (na tydzień przed)
 • zgolenie włosków za pomocą maszynki (dzień przed)
 • nawilżenie obszaru, który ma zostać poddany zabiegowi
 • unikanie słońca (świeża opalenizna uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu, dlatego najlepszą porą na jego wykonanie jest zima)

Depilacja laserowa nie jest zabiegiem agresywnym i niebezpiecznym, jednak w pewien sposób podrażnia skórę. Dlatego po sesji laserem, należy przez mniej więcej miesiąc:

 • nie korzystać z sauny, ani basenu
 • nie drażnić skóry mechanicznie, np. poprzez intensywne tarcie jej podczas wycierania
 • nie używać kosmetyków na bazie alkoholu
 • unikać słońca i stosować kremy z wysokim filtrem UV
 • używać produkty o działaniu łagodzącym, np. Bepanthen

Wrastające włoski i inne problemy związane z tradycyjną depilacją

Tradycyjne usuwanie owłosienia, często powoduje Depilacja laserowa ciała laserem Vectus.różnego rodzaju problemy, takie jak wrastające włoski, zapalenie mieszków włosowych, podrażnienia, zacięcia, wysypki, przesuszenia.

Maszynka, wosk, pasta cukrowa, depilator – wszystkie te metody sprawiają, że włoski odrastają coraz słabsze, a skóra staje się grubsza.Wówczas włoski, które nie mają dość siły, aby przebić naskórek, zaczynają rosnąć pod nim. Prowadzi to do nieprzyjemnych stanów zapalnych, po których często zostają szpecące blizny.

Depilacja laserowa to ciekawa alternatywa dla popularnych metod usuwania owłosienia, która pozwala zapomnieć o wszystkich problemach związanych z tradycyjnym pozbywaniem się włosków.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Jeżeli chodzi o zabieg, jakim jest depilacja laserowa, przeciwwskazania mogą całkowicie uniemożliwić usunięcia owłosienia tą metodą. Często jednak wystarczy skonsultować się z dermatologiem, który pomoże nam wyleczyć skórę.

Do typowych przeciwwskazań uniemożliwiających wykonanie zabiegu, zaliczają się:

 • ciąża
 • okres karmienia piersią
 • skłonność do bliznowców lub przebarwień
 • łuszczyca
 • bielactwo
 • świeża opalenizna
 • niezaleczone infekcje skórne
 • choroby pęcherzowe skóry

Depilacja laserowa – opinie. Czy warto zdecydować się na zabieg?

Zastanawiając się nad zabiegiem jakim jest depilacja laserowa, opinie innych mogą ułatwić podjęcie decyzji. Depilacja laserowa często jest polecana przez dermatologów. Klientki, które zdecydowały się na depilację laserową chwalą sobie oszczędność czasu, wzrost pewności siebie i brak problemów związanych z usuwaniem owłosienia.

Panie deklarują, że zauważyły pozytywne efekty już po pierwszym zabiegu. Dodatkowo, klientki twierdzą, że depilacja jest skuteczna i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.

„Depilacja laserowa jest doskonałym rozwiązaniem problemu wrastających włosków.Ponadto, jest to zabieg szybki, komfortowy i w pełni bezpieczny. Dlatego, jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, bardzo często rekomenduję ten go swoim pacjentkom. Wszystkie panie, które zdecydowały się na użycie lasera, są zachwycone efektami. Cieszą się, że ich skóra jest gładka i przyjemna w dotyku.Zapomniały też o wszystkich niedogodnościach, które wiązały się z usuwaniem włosków innymi metodami.” – mówi Marta Włodarczyk, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

4 odpowiedzi do artykułu “Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na idealnie gładką skórę

 1. Kamila Autor

  Taka depilacja laserowa na pewno ma jakieś przeciwwskazania do zabiegu, więc przed zabiegiem trzeba iść na konsultację z lekarzem, który przeprowadzi z nami wywiad i zadecyduje czy taki zabieg można przeprowadzić.

  1. ruta-m Autor

   To chyba, oczywista oczywistość, że przed zabiegiem trzeba zapoznać się z wszystkimi za i przeciw. Ja przed wykonaniem zabiegu w Clinica Cosmetologica – Gdańsk, odbyłam wstępną konsultację, na której specjalista dobrał odpowiedni dla mnie zabieg depilacji laserowej 🙂

 2. Samanta1 Autor

  Długo zastanawiałam się nad zabiegami depilacji laserowej. Ostatecznie zaczęłam od depilacji laserowej pach. Nie było tak źle jak wszyscy mówili. Podczas depilacji bardziej czułam dyskomfort niż ból.

 3. limonka Autor

  Nigdy nie korzystałam z depilacji laserowej. Zawsze chciałam, ale brakowało mi na nią pieniędzy. Wiem, że jedna sesja nie wystarczy i potrzeba przynajmniej z 4-5 aby efekty utrwaliły się na dłużej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

51 − = 48