Depilacja laserowa Gdynia: Bezbolesny sposób na pozbycie się owlosienia

Depilacja laserowa Gdynia: Bezbolesny sposób na pozbycie się owlosienia
4.9 (98.57%) 14

Jak to działa?

laserowe usuwanie włosów na nogachLaserowe usuwanie owłosienia wykorzystuje w naszych ciałach barwnik zwany melaniną. Melanina jest tym, co nadaje naszej skórze, oczom i włosom kolor. Pomaga również chronić nas przed niebezpiecznym promieniowaniem ze słońca. W jasny słoneczny dzień, na przykład, melanina w skórze pochłonie szkodliwe promienie UV Słońca, zanim wnikną głębiej w twoje ciało.

Melanina we włosach robi to samo: pochłania promieniowanie – czy to ze słońca, czy w tym przypadku z małego lasera.

DepilacjaVectus – Depilacja Laserowa Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: +48 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Trochę fizyki

W przeciwieństwie do zwykłego światła, które składa się z różnych długości fal lub kolorów światła, promień lasera zawiera tylko jedną długość fali. Te długości fal wędrują w jednym kierunku w tym samym kierunku, tworząc bardzo wąską wiązkę światła, która może skupiać się w maleńkim miejscu. Rezultatem jest bardzo skoncentrowana, bardzo potężna forma energii.

Kiedy melanina we włosach wysysa energię z lasera, nagrzewa się do ponad 100 stopni Celcjusza. Gdy woda z włosów jest odparowywana, płonie i tworzy niewielki wybuch dymu zwany pióropuszem laserowym.

Chociaż wydaje się sprzeczne z intuicją, aby bombardować ciało intensywnymi, skoncentrowanymi promieniami promieniowania, depilacja laserowa jest bezpieczna – o ile jest wykonana prawidłowo. Tylko nie oczekuj, że po jednym posiedzeniu dostaniesz laserową kąpiel całego ciała. Twój organizm może zająć się tylko małymi dawkami promieniowania na raz.

Zabieg działa najlepiej na osoby o jasnej skórze (która ma niewielkie ilości melaniny) i ciemnych włosach (które mają większe ilości melaniny); melanina we włosach odciąga promieniowanie od skóry.

Do obszarów, które Polacy najczęściej depilują laserowo należą,

 • plecy
 • ramiona
 • klatka piersiowa
 • obszar bikini
 • nogi
 • szyja
 • broda

Artykuł czytasz dzięki współpracy z cosmopolitan.pl

Dotarcie do źródła problemu

Celem depilacji laserowej jest w końcu zatrzymanie wzrostu włosów. Aby to zrobić, procedura musi ten włos trochę uszkodzić.

Gdy komórka cebulki włosa osiągnie temperaturę zbliżającą się do 60 stopni Celcjusza, zaczyna się rozpadać. Im wyższa temperatura i im dłużej się utrzymuje, tym większa szansa, że komórka umrze. Depilacja laserowa wykorzystuje to. Niszczy komórki zarodkowe w mieszku włosowym, dzięki czemu włosy nie rosną w ogóle.

Aby ciepło nie rozprzestrzeniało się zbyt daleko w otaczającej skórze, laser atakuje włosy serią ultra krótkich impulsów. Gdy włosy się nagrzewają, uszkadzają komórki wokół nich, ale laser się wyłącza, zanim ciepło może się zbytnio rozprzestrzenić lub poparzyć skórę.

Dlatego też osoby, które poddają się depilacji laserowej, muszą przejść przez nią więcej niż jeden raz: aby trwale uszkodzić mieszki włosowe, trzeba to zrobić mniej więcej co sześć do dziesięciu tygodni.

I, jak zawsze, piękno ma swoją cenę. Proces strzelania wiązek laserowych we włosy wytwarza krótki błysk bólu, coś w rodzaju czucia, jakby ktoś uderzył gumowym paskiem o skórę. Lecz ta cena warta jest zdecydowanie warta przecierpienia.

Gdzie warto i czy warto?

Pamiętajmy by takie zabiegi robić tylko i wyłącznie u certyfikowanych specjalistów. Jest to bowiem procedura medyczna i jak każda niesie w sobie niewielkie ryzyko. Starajmy się więc wybierać miejsca, które starają się być transparentne i stosują jedynie najlepsze i nowoczesne formy depilacji laserem. W dobie Internetu łatwo jest sprawdzić referencje takich placówek oraz mieć pierwsze spojrzenie na to czy zachowują standardy procedury, jaką jest laserowe usuwanie owłosienia. Możemy również z łatwością odnaleźć filmy pokazujące takowy zabieg byśmy przełamali swoje opory. Naprawdę nie taki laser straszny!

8 odpowiedzi do artykułu “Depilacja laserowa Gdynia: Bezbolesny sposób na pozbycie się owlosienia

  1. Welda06

   Zazwyczaj jeden zabieg depilacji laserowej kosztuje kilkaset złotych, a trzeba wykonać od 4 do 6 powtórzeń. Czy to dużo czy mało to każdy sam sobie odpowie, w każdym razie wiele gabinetów oferuje teraz rozłożenie kosztów na raty.

 1. Murka91

  Myślałam ostatnio o tym czy depilacja laserowa jest bezbolesna, ale skoro już się w tym utwierdziłam to chyba wybiorę się na zabieg 🙂

 2. rumena4

  super ze laserowe usuwanie owlosienia jest bezbolesne ale to nadal nie znaczy czy jest dobre dla zdrowia… ktos moze rozjasnic mi ta kwestie?

  1. Jarema

   Generalnie o wszystkich przeciwwskazaniach do depilacji laserowej powinien powiedzieć Ci specjalista przed zabiegiem. Zawsze może się pojawić ryzyko, ale generalnie jest to bardzo bezpieczny zabieg.

  1. toksja40

   Siostra była w Clinica Cosmetologica w Gdyni i bardzo poleca, zabieg faktycznie był bezbolesny, a nawet przyjemny z tego co mówiła

 3. getra10

  Ha! kiedys to mozna bylo zapomniec o usuwaniu owlosienia laserem, a co dopiero o bezbolesnej depilacji! wszystko sie rozwija, nie ma co

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 53 = 61