Cienie i worki pod oczami — jak pozbyć się problemu?

Oceń

Cienie i worki pod oczami są częstą przypadłością, która odbiera urok i piękno każdej twarzy. Jeśli nigdy nie mieliśmy z tym problemu, a obserwujemy go dopiero od jakiegoś czasu, warto odwiedzić lekarza i sprawdzić stan naszego zdrowia, gdyż często jest to objaw poważnej choroby. Zdarza się również, że towarzyszą nam od zawsze i wtedy „taka już nasza uroda” — w tym wypadku można ratować się makijażem. Na rynku dostępnych jest mnóstwo korektorów przeznaczonych do cieni i worków pod oczami o zwiększonym kryciu i trwałości, aby makijaż utrzymał się cały dzień.

Worki pod oczami — przyczyny

Przyczyny worków pod oczami mogą być różne. Najczęstszymi i najbardziej banalnymi przyczynami są: niewysypianie się, zmęczenie i prowadzenie niezdrowego trybu życia. Niestety, zdarza się również, że jest to objaw chorób serca, tarczycy, układu krążenia bądź nerek, gdyż choroby te powodują zatrzymywanie się wody w organizmie, co prowadzi do powstawania opuchlizny w okolicach oczu.

Jak zlikwidować worki pod oczami?

W pierwszej kolejności powinniśmy odwiedzić lekarza i przyjrzeć się bliżej, jaki prowadzimy tryb życia. Sen i zdrowe odżywianie są bardzo ważnymi kwestiami, a zaniedbanie ich odbija się na wyglądzie i ogólnym stanie naszego organizmu. Istnieje też cała gama zabiegów estetycznych, które likwidują ten nieprzyjemny defekt. Skuteczny jest laser Palomal Emerge, który dzięki wiązce świetlnej regeneruje włókna kolagenu i elastyny, co prowadzi do rozjaśnienia i ujędrnienia skóry wokół oczu. Nowością jest zabieg Pollogen Legend, podczas którego emitowane są fale radiowe działające dobroczynnie na wygląd okolicy oczu.

Cienie pod oczami — przyczyny

Cienie pod oczami mogą, ale nie muszą iść w parze z opuchlizną okolic oczu. Defekt ten możemy odziedziczyć po przodkach, ale może on świadczyć, podobnie jak worki pod oczami, o chorobie toczącej się w organizmie. Najczęściej jest to objaw chronicznego zmęczenia i braku snu, a także palenia papierosów czy spożywania nadmiernej ilości alkoholu. Może również świadczyć o alergii.

Usuwanie cieni pod oczami

Na początek oczywiście należy zadbać o odpowiednią ilość snu oraz prawidłową dietę, a także wykluczenie używek. Trzeba też skontrolować stan naszego zdrowia i wykluczyć choroby. Jeśli chcemy trwale usunąć sińce pod oczami, możemy skorzystać z różnych zabiegów. Do najpopularniejszych należy dwuetapowy Surgen. Pierwszy etap to nakłuwanie skóry igiełkami i poddawanie wysokiej temperaturze. Drugi natomiast polega na stymulacji skóry elektrycznymi impulsami, co w połączeniu prowadzi do widocznej regeneracji skóry. Skuteczny jest także Maximus, który polega na podgrzewaniu tkanki falą radiową. Po zabiegu kolor skóry jest równomierny, a jej stan ulega znacznej poprawie. Równie efektywny będzie zabieg przy użyciu głowicy HOT-Cold, która w trybie naprzemiennym ochładza i ogrzewa tkankę, powodując w ten sposób poprawę jędrności i kolorytu. Polecany przez kosmetologów jest także masaż wykonany urządzeniem Mobilift.

 

4 odpowiedzi do artykułu “Cienie i worki pod oczami — jak pozbyć się problemu?

  1. juka90

    a ja na cienie po oczami używam specjalnych rozświetlaczy. Moje woreczki są mało widoczne, ale są i kosmetyki pomagają mi je zamaskować 😀

  2. KarmaPe

    U mnie ostatnio zaczęły pojawiać się lekkie cienie pod oczami. Pracuje teraz intensywniej niż kiedyś i pewnie to jest przyczyną powstawania worków pod oczami.

  3. funnygirl

    Mi się udało pozbyć cieni pod oczami w klinice medycyny estetycznej w Gdańsku – Clinica Cosmetologica. Miałam wykonane zabiegi Lasrem Palomar Emerge. Polecam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 2